Sdružení přátel pohybu v Odoleně Vodě

 

Myšlenka obnovy antukového areálu v Odoleně vznikla v dubnu roku 2003, kdy jsme zjistili, že bylo ukradeno poslední vybavení, které tam ještě zbylo z minulé doby. Začali jsem se zajímat o možnosti, jak dát celý areál opět do provozu. 11.8. 2003 jsme založili občanské sdružení, které by nám mělo usnadnit naši práci při jednání s ostatními partnery (město Odolena Voda, Lesy ČR, sponzoři atd.). V květnu 2004 bylo ve sdružení registrováno 19 členů, nyní nás je 45 dospělých a 55 dětí.
Předmětem projektu je rekonstrukce stávajícího antukového areálu,  který v minulosti sloužil pro organizované sportovní oddíly (volejbal, nohejbal), k výuce tělesné výchovy na základní škole i pro rekreační sport v Odoleně Vodě. V současné době je sportovní areál ve stavu, který nesplňuje podmínky pro jakékoliv sportovní využití.  
Cílem projektu je rekonstrukce sportovního areálu se dvěmi antukovými hřišti, vybudování šaten, sociálního zařízení (umývárny),  místnosti pro uskladnění nářadí a náčiní, prostorů pro diváky a dětský koutek.  Cílovou skupinou je nejširší veřejnost v Odoleně Vodě a okolí, především pak děti a mládež všech věkových kategorií. Areál by měl sloužit pro výuku tělesné výchovy na základní škole, pro organizování sportovní činnosti (volejbalové oddíly - přípravka, mladší a starší žáci, muži a ženy; sportovní hry při ZŠ; sportovní hry, turnaje a další akce pořádané Sdružením přátel pohybu v Odoleně Vodě) a pro rekreační sporty (volejbal, nohejbal, líný tenis, badminton, tenis, přehazovaná). 

V roce 2004 jsme z příspěvků členů sdružení opravili alespoň jedno hřiště. Podařilo se nám částečně srovnat povrch kurtu, nakoupili jsme novou antuku a spravili nejhorší místa. Opravili jsme kůly, zakoupili válec, lajnovačku a další vybavení, nutné k údržbě. Ve spolupráci s Lesní správou jsme ořezali větve, které přesahovaly nad areál. A před začátkem podzimní sezóny jsme opravili a natřeli boudu, vsadili nová okna a nakoupili nábytek, abychom se měli kde převléct a schovat. Město Odolena Voda a technické služby opravili a dokončili oplocení celého areálu.
V roce 2005 jsme s přispěním města udělali rekonstrukci prvního kurtu. Ta vyšla na cca 30000,- a byla dokončena pár hodin před volejbalovou exhibicí bývalých hráčů Aera Odolena Voda. V roce 2006 a 2007 jsme opravili lavičky pro diváky, aby i o ni měli lepší prostředí.
Nyní je areál využíván hlavně k tréninkům mladších a starších žáků a oddílu mužů a žen.  2x ročně zde pořádáme volejbalové a nohejbalové turnaje a pro děti ze ZŠ turnaj ve vybíjené. Na jaře a na podzim zde hraje svoje soutěžní zápasy nový volejbalový oddíl mužů a žen. Rádi bychom tento areál nabídli  k využívání  i ostatním sportovcům z Odoleny Vody a okolí. Můžete zde provozovat volejbal, nohejbal, líný tenis a podobné sporty.